kandydatów

Etat Specjalista ds. finansowych(nr 2238)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Specjalista ds. finansowych(nr 2238)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/2238
OBOWIĄZKI:
Zakres obowiązków:Do obowiązków specjalisty ds. finansowych należy prawidłowe, terminowe i zgodne z obowiązującymi przepisami wykonywanie powierzonych obowiązków, w szczególności:- prowadzenie ewidencji analitycznej zadań inwestycyjnych,- weryfikacja i ewidencja dokumentów dotyczących środków trwałych i wartości niematerialnych,- ewidencja dokumentów dotyczących ZFŚS,- windykacja należności, - sporządzanie sprawozdań z wykorzystania pozyskanych środków,- prowadzenie i uzgadnianie ewidencji pozabilansowej środków inscenizacji (rekwizyty, dekoracja, kostiumy) wytworzonych przez pracownie i zakupionych,- comiesięczna analiza i uzgadnianie ewidencji syntetycznej z analityczną kont księgowych,- pełnienie obowiązków kasjera kasy Głównej zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulaminami,- prawidłowe wprowadzanie na bieżąco wyciągów bankowych do systemu komputerowego dotyczące inwestycji, lokat i rachunków bankowych z tytułu zabezpieczeń oraz ZFŚS,- prowadzenie ewidencji zabezpieczeń i przygotowanie dokumentacji w celu ich zwrotów zgodnie z umowami, - przyjmowanie i wydawanie depozytów na podstawie prowadzonej ewidencji za pokwitowaniem,- przygotowywanie propozycji zarządzeń wewnętrznych i pism w zakresie objętym zakresem obowiązków służbowych,- współuczestniczenie w sporządzaniu rocznych i okresowych sprawozdań finansowych, - archiwizowanie dokumentów i przekazywanie ich za pokwitowaniem do archiwum Opery,- codzienną weryfikację poczty elektronicznej,- wykonywanie innych prac nie wymienionych wyżej poleconych przez głównego księgowego.Zakres odpowiedzialności:Specjalista ds. finansowych ponosi odpowiedzialność materialna, cywilną, karną i dyscyplinarną za całokształt powierzonych obowiązków, a w szczególności za:- właściwe zabezpieczenie gotówki,- przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu i przenoszenia gotówki,- terminowe wypłacanie pobranych pieniędzy zgodnie z ich przeznaczeniem,- zgodność stanu gotówki w kasie z dokumentami i raportami kasowymi,- wypłatę gotówki na podstawie odpowiednich dokumentów podpisanych przez upoważnione osoby,- dokonywanie wypłat udokumentowanych podpisami odbiorców zamieszczonych na właściwych dowodach rozchodowych, - przekazywanie informacji dotyczących poszczególnych zadań, których realizacja nastąpi podczas nieobecności pracownika osobie. Zakres uprawnień:Specjalista ds. finansowych posiada uprawnienia wynikające z obowiązujących w Operze Nova w Bydgoszczy regulaminów i kodeksu pracy.Warunki pracy na stanowisku:1) wymiar czasu pracy pełny wymiar czasu pracy,2) pierwsza umowa na okres próbny 3 miesięcy, zatrudnienie od 01.09.2021 r., 3) praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz innych urządzeń biurowych;4) lokalizacja stanowiska pracy: Opera Nova w Bydgoszczy, ul. Marszałka Focha 5, pomieszczenia biurowe znajdują się na III piętrze budynku z windą.Praca wymaga poruszania się na terenie budynku.5) Wynagrodzenie zasadnicze wynosi 3.150,00 zł brutto + dodatek za wieloletnią pracę.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Wymagania inne:

Wymagania kwalifikacyjne:Wymagania niezbędne:- wykształcenie wyższe - kierunki ekonomiczne,- obywatelstwo polskie,- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie w pełni z praw publicznych,- niekaralność/brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,- nieposzlakowana opinia,- znajomość ustawy o rachunkowości, o finansach publicznych, o podatku od towarów i usług, ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej,- co najmniej 3 letni staż pracy w księgowości.Wymagania dodatkowe:- znajomość zasad funkcjonowania instytucji kultury,- znajomość obsługi programów księgowych, umiejętność obsługi komputera (Word, Excel) oraz urządzeń biurowych,- predyspozycje osobowościowe: umiejętność organizacji pracy, umiejętność pracy w zespole, umiejętność stosowania odpowiednich przepisów, odpowiedzialność, sumienność, uczciwość, dyspozycyjność.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 3 150 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy