kandydatów

Etat Psycholog(nr 2273)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Psycholog(nr 2273)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/2273
OBOWIĄZKI:
WYMIAR ETATU: PEŁEN (Z MOŻLIWOŚCIĄ OBNIŻENIA NA WNIOSEK KANDYDATA)Zakres podstawowych zadań wykonywanych na stanowisku:- opracowanie odpowiednio dostosowanego programu zajęć indywidualnych i grupowych dla uczestników Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego w Centrum Integracji Społecznej w Bydgoszczy,- wspieranie uczestników IPZS w zakresie podnoszenia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych,- wspomaganie uczestników IPZS w procesie reintegracji społecznej i zawodowej poprzez stosowanie różnorakich form i technik oddziaływań terapeutycznych,- udzielanie uczestnikom IPZS indywidualnych terapii, rozmów wspierających, porad oraz prowadzenie zajęć grupowych (warsztatów motywacyjnych) mających na celu zwiększenie zdolności osób zagrożonych wykluczeniem społecznym do pełnienia odpowiednich ról, - wspieranie aktywności społecznej i zawodowej uczestników IPZS, - wystawianie opinii psychologicznych- prowadzenie odpowiedniej dokumentacji oferowanych uczestnikom IPZS form terapii/wsparcia/ pomocy terapeutycznej, bądź psychologicznej.Warunki pracy na danym stanowisku pracy: - praca z ludźmi, kontakty osobiste, telefoniczne i mailowe.- praca częściowo przy komputerze, - pomieszczenie przy ul. Smoleńskiej 43, wysoki parter, podjazd dla wózków inwalidzkich, toalety i pokoje pracowników dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, brak barier architektonicznych.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Psycholog
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne:- wykształcenie wyższe psychologiczne,- umiejętność dobrej organizacji własnego stanowiska pracy,- doświadczenie w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym (lub nim dotkniętymi) z różnych powodów (uzależnienia, bezrobocie, bezdomność, zaburzenia/choroby psychiczne, niepełnosprawność, ubóstwo, samotne rodzicielstwo, wyuczona bezradność, problemy rodzinne i opiekuńczo-wychowawcze itp.)Wymagania dodatkowe:- przygotowanie do prowadzenia warsztatów psychologicznych,- profesjonalizm,- komunikatywność, empatia, asertywność, - sumienność, samodzielność, odpowiedzialność i rzetelność w realizacji obowiązków zawodowych,- umiejętność działania w warunkach zmian,- znajomość ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 122, poz. 1143 ze zm.).

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę w zastępstwie

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy