Etat Samodzielny referent szefostwo służby mundurowejinspektorat wsparcia sił zbrojnych (nr 3829)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Samodzielny referent szefostwo służby mundurowejinspektorat wsparcia sił zbrojnych (nr 3829)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/3829
OBOWIĄZKI:
Zakres obowiązków:1. Nadzorowanie:a) realizacji procesu wdrażania i funkcjonowania Jednolitego Indeksu Materiałowego (JIM) w zakresie służby mundurowej, w tym bazy danych w zakresie JIM przedmiotów umundurowania i wyekwipowania, w tym wykonywanie wniosków, ocen, opinii, analiz oraz innych dokumentów wymaganych przepisami regulujących ten proces;b) funkcjonowania systemów informatycznych służby mundurowej oraz udział w rozbudowie i ulepszaniu tych systemów, a także sporządzanie stosownych wniosków w tym zakresie do jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej odpowiedzialnych za wprowadzanie nowych funkcjonalności w tych systemach.2. Aktualizowanie danych systemowych dotyczących norm należności, wzorów i zasad wyposażania żołnierzy i pracowników w przedmioty umundurowania i wyekwipowania oraz ubiory cywilne, a także równoważników pieniężnych w zamian za umundurowanie i wyekwipowanie niewydane w naturze, w związku ze zmianami w dokumentach normatywnych, w tym wprowadzanie klasyfikatorów hierarchicznych dla nowych wzorów przedmiotów i SpW.3. Zgłaszanie potrzeb szkolenia personelu służby mundurowej oddziałów gospodarczych w zakresie funkcjonujących i wprowadzanych systemów informatycznych służby mundurowej.4. Generowanie stanów posiadania przedmiotów umundurowania i wyekwipowania oraz SpW wymaganych do realizacji zadań przez Szefostwo (np. planowanie potrzeb ilościowo-rozmiarowych, określanie perspektyw wykorzystania posiadanych zasobów).
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, techniczne

Wymagania inne:

Wymagania konieczne: Wykształcenie: średnie (preferowane techniczne lub informatyczne).Doświadczenie zawodowe min. 4 lata pracy zawodowej (2 lata jeśli wykształcenie wyższe) na podobnym stanowisku pracy.Wymagania dodatkowe:1. Preferowane wykształcenie wyższe (w tym licencjat).2. Znajomość niżej wymienionych aktów prawnych: Ustawa z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1131); Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 lutego 2016 r. w sprawie umundurowania i wyekwipowania żołnierzy w czynnej służbie wojskowej (Dz. U. poz. 310, z 2018 r. poz. 1685, z 2019 r. poz. 2488 oraz z 2020 poz. 2341); Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 stycznia 2015 r. w sprawie równoważników pieniężnych przysługujących żołnierzom zawodowym oraz żołnierzom pełniącym służbę kandydacką w zamian za umundurowanie i wyekwipowanie niewydane w naturze (Dz. U. z 2021 r. poz. 1334); Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 października 2014 r. w sprawie umundurowania i wyekwipowania żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących służbę kandydacką (Dz. U. z 2019 r. poz. 1072 i 2462 oraz z 2020 r. poz. 2321); Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 grudnia 2014 r. w sprawie rodzajów, zestawów i wzorów oraz noszenia umundurowania i oznak wojskowych przez żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących służbę kandydacką (Dz. U. z 2021 r. poz. 1127);3. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem w zakresie pakietu biurowego (Excel, Word, PowerPoint).4. Bardzo dobra znajomość zintegrowanego systemu informatycznego SAP, a szczególnie w zakresie możliwości zastosowania dostępnych funkcjonalności w części logistycznej.5. Umiejętność samodzielnego przygotowania i redagowania pism, meldunków, prezentacji oraz raportów wynikowych.6. Umiejętność interpretacji i analizy informacji ujętych w bazach danych.7. Umiejętność stosowania i interpretacji obowiązujących przepisów krajowych i branżowych. 8. Łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych, komunikatywność, samodzielność w pracy oraz umiejętność podejmowania decyzji.9. Zdyscyplinowanie w samokształceniu doskonalącym, podnoszącym kwalifikacje na zajmowanym stanowisku.10. Preferowane posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 3 390 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy