Etat Stażysta /docelowo starszy ratownik - kierowca w jrg/(nr 3903)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Stażysta /docelowo starszy ratownik - kierowca w jrg/(nr 3903)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/3903
OBOWIĄZKI:
Charakterystyka stanowiska (główne zadania):a) wykonywanie poleceń dowódcy zastępu lub dowódcy sekcji w czasie działań ratowniczo-gaśniczych,b) doprowadzanie wozów bojowych do pełnej gotowości bojowej i czystości natychmiast po powrocie z akcji lub ćwiczeń, c) uczestniczenie w szkoleniach doskonalących,d) ponoszenie odpowiedzialności za prawidłowe przyjęcie samochodów i sprzętu silnikowego znajdującego się na wyposażeniu jednostki podczas zmiany służby,e) przestrzeganie zasad BHP w toku ćwiczeń, akcji ratowniczo-gaśniczej oraz zajęć gospodarczych i porządkowych,f) wykonywanie napraw bieżących i konserwacji powierzonego sprzętu silnikowego i pojazdów,g) staranne prowadzenie kart drogowych i kart pracy sprzętu silnikowego,h) przygotowywanie przydzielonych pojazdów i sprzętu silnikowego do okresowych przeglądów i wykonywanie obsług technicznych tego sprzętu,i) utrzymywanie na właściwym poziomie swojej sprawności fizycznej,j) wykonywanie prac gospodarczych i porządkowych zleconych przez przełożonych.2. Nazwa stanowiska, którego dotyczy postępowanie kwalifikacyjne, miejsce pełnienia służby oraz rodzaj rozkładu czasu służby:Stanowisko: stażysta (w służbie przygotowawczej)Stanowisko etatowe (docelowe): starszy ratownik - kierowcaMiejsce pełnienia służby: Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej, Wydział Kwatermistrzowski, ul. Glinki 86, 85-861 Bydgoszcz oraz ośrodek w Tylnej GórzeRozkład czasu służby: zmianowy (24/48 godzin)Pełne informacje i załączniki dotyczące oferty pracy dostępne są na stronie internetowej http://www.sppsp.bydgoszcz.pl , w zakładce Praca.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak
Uprawnienia: Prawo jazdy kat. C
Uprawnienia: prawo jazdy kat. B

Wymagania inne:

Określone w art. 28 ust. 1 i 34 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2020 r., poz. 1123, z późn. zm.), tj.:- posiadać obywatelstwo polskie,- nie być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,- korzystać z pełni praw publicznych,- posiadać co najmniej średnie wykształcenie,- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby,Po przejściu postępowania kwalifikacyjnego kandydat do przyjęcia do służby przygotowawczej musi posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (tzn. odbyta zasadnicza służbowa wojskowa, lub przeniesienie do rezerwy bez odbycia tej służby, bądź zwolnienie od obowiązku służby wojskowej). Warunek ten nie dotyczy kobiet.Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.Wymagania niezbędne na stanowisku stażysta (docelowo starszy ratownik-kierowca) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej:- wykształcenie średnie, - posiadanie prawa jazdy co najmniej kat. C- umiejętność pracy pod presją czasu,- komunikatywność,- zdolność do pracy zespołowej,- dyspozycyjność.Niespełnienie powyższych warunków skutkuje wykluczeniem z dalszych etapów postępowania kwalifikacyjnego.Pożądane umiejętności/uprawnienia: - uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego, o którym mowa w art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym,- posiadanie prawa jazdy kat. C+E,- posiadanie prawa jazdy kat. D,- ukończenie co najmniej części teoretycznej szkolenia doskonalącego dla strażaków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z zakresu współdziałania z SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, według programu zatwierdzonego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,- zaświadczenia potwierdzającego ukończenie co najmniej szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskanie co najmniej tytułu ratownika w rozumieniu ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, aktualnego na czas trwania szkolenia,- posiadanie innych uprawnień przydatnych na danym stanowisku (uprawnienia UDT; uprawnienia SEP; uprawnienia kierowcy zawodowego; patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej);W przypadku zatrudnienia kandydata nie posiadającego prawa jazdy kategorii D+E, kandydat zobowiązany będzie w terminie 24 miesięcy do uzupełnienia kwalifikacji ww. zakresie na własny koszt.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Mianowanie

Wynagrodzenie brutto:

od 3 672 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy