Etat Doradca zawodowy-młodzieżowe centrum kariery w inowrocławiu (nr 2603)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu miejsce pracy: Inowrocław

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu
Doradca zawodowy-młodzieżowe centrum kariery w inowrocławiu (nr 2603)
Miejsce pracy: Inowrocław
Numer: StPr/21/2603
OBOWIĄZKI:
ZAKRES ZADAŃ:1.Wspomaganie uczestników i absolwentów OHP oraz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.2.Realizacja programu wsparcia rozwoju zawodowego uczestników i absolwentów OHP.3.Diagnozowanie potrzeb uczestników i absolwentów OHP w zakresie doradztwa zawodowego.4.Prowadzenie diagnozy potencjału i zainteresowań zawodowych młodzieży pod kątem doboru kierunku przysposobienia zawodowego i nauki zawodu na etapie rekrutacji uczestników do jednostek opiekuńczo- wychowawczych OHP.5.Realizacja doradztwa zawodowego uczestników i absolwentów OHP.6.Udzielanie indywidualnych i grupowych informacji zawodowych o możliwościach szkolenia i kształcenia, w tym o ofercie OHP oraz zawodach i rynku pracy.7.Doradztwo przy wyborze szkoleń zawodowych.8.Prowadzenia warsztatów z zakresu nauki aktywnego poszukiwania pracy, zgodnie z tematyką opisaną w programie.9.Organizowanie młodzieżowych grup wsparcia na rynku pracy dla uczestników i absolwentów OHP.10.Organizacja wycieczek i prelekcji u pracodawców, przedsiębiorców i zakładów pracy w branży lub w zawodzie, którego uczy się młodzież w OHP.11.Organizacja konkursów i zajęć promujących doradztwo zawodowe, aktywną postawę do pracy i edukacji.12.Opracowywanie ocen przydatności zawodowej na podstawie zebranego materiału badawczego- podsumowanie procesu doradztwa zawodowego trwającego przez cały okres kształcenia w OHP13.Pozyskiwanie pracodawców, u których ma być realizowana praktyczna nauka zawodu uczestników OHP, współpraca z pracodawcami.14.Udzielanie porad indywidualnych i grupowych, ułatwiających wybór szkoły, wybór zawodu, zmianę kwalifikacji, podjęcie lub zmianę zatrudnienia.15.Udzielanie porad zawodowych na odległość ( telefonicznie lub on-line).16.Udział w lokalnych i regionalnych targach edukacji i pracy (promowanie działalności jednostek rozwoju zawodowego OHP).17.Rejestracja młodzieży w ogólnopolskiej bazie klientów OHP (Access).18.Prowadzenie dokumentacji klientów i wewnętrznej dokumentacji jednostki zgodnie ze standardami usług rozwoju zawodowego i odrębnymi wytycznymi komórek organizacyjnych OHP.
WARUNKI PRACY:
Wymagania inne:

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:* wykształcenie wyższe lub średnie i minimum rok stażu pracy *Predyspozycje do pracy z młodzieżą *Samodzielność w działaniuMILE WIDZIANE: *prawo jazdy kategorii B *ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego lub zadeklarowanie podjęcia uzupełnienia kwalifikacji w tym zakresie

Miejsce pracy:

Inowrocław

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu