kandydatów

Etat Radca prawny(nr 4516)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Radca prawny(nr 4516)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/4516
OBOWIĄZKI:
Zakres obowiązków:1) wydawanie opinii prawnych oraz opiniowanie projektów aktów prawnych;2) wykonywanie doradztwa prawnego;3) sprawowanie zastępstwa prawnego i procesowego przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz innymi organami orzekającymi, a także organami administracji państwowej i samorządowej;4) udzielanie:a) pomocy prawnej w zakresie problematyki dotyczącej zamówień publicznych, likwidacji szkód, skutków wypadków, spraw dyscyplinarnych oraz współpracy międzynarodowej,b) opinii, ekspertyz prawnych oraz informacji i wyjaśnień w przedmiocie stosowania przepisów, zgodnie z obowiązującym systemem prawnym i aktualnym orzecznictwem sądowym;5) opiniowanie projektów aktów prawnych kierowanych do uzgodnienia w Inspektoracie oraz opracowywanych w Inspektoracie;6) uczestniczenie w pracach zespołów, grup roboczych i komisji w ramach posiadanych kompetencji;7) samokształcenie doskonalące i podnoszące kwalifikacje na zajmowanym stanowisku.Rodzaj umowy: umowa na czas określony na pełny etat (40 godzin tygodniowo), do dnia 13 sierpnia 2022 r. w celu zastępstwa etatowego pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy;Zatrudnienie: listopad 2021 r.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Radca prawny
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania dodatkowe:

Uprawnienia: obsługa komputera MS OFFICE

Wymagania inne:

Wymagania konieczne:1. Wykształcenie: - wyższe studia prawnicze z tytułem magistra;- uprawnienia zawodowe radcy prawnego (wpis na listę radców prawnych).Wymagania dodatkowe:1. Znajomość przepisów prawa administracyjnego, cywilnego, ustawy o finansach publicznych, ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.2. Biegła umiejętność posługiwania się komputerem w zakresie obsługi pakietu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).3. Umiejętność samodzielnego redagowania pism, interpretacji przepisów określonych w aktach prawnych oraz publicznego przedstawiania informacji z obszaru realizowanych zadań.4. Poświadczona znajomość języka angielskiego - FCE lub wg normy STANAG 6001 poziom 2, SPJ 2222.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę w zastępstwie

Wynagrodzenie brutto:

od 4 355 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy