Etat Asystent/adiunkt/kustoszw dziale historii /pracownia numizmatyki/(nr 4895)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Asystent/adiunkt/kustoszw dziale historii /pracownia numizmatyki/(nr 4895)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/4895
OBOWIĄZKI:
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za: gromadzenie, opiekę nad powierzonymi zbiorami, ewidencjonowanie, inwentaryzowanie, katalogowanie nowo pozyskanych obiektów w systemie do ewidencji zbiorów MUZEO, prowadzenie prac naukowo-badawczych nad obiektami, udział w procesie digitalizacji zbiorów (typowanie obiektów), udział w realizacji użyczeń obiektów, opiekę merytoryczną nad Pracownią Numizmatyki, przygotowywanie wystaw stałych i czasowych, opracowanie i wygłaszanie odczytów dla publiczności, uczestnictwo w konferencjach naukowych/sympozjach, inicjowanie i uczestniczenie w działaniach promocyjnych, wydawniczych, wystawienniczych i edukacyjnych Muzeum, w formie wykładów, publikacji, artykułów, przygotowywanie tekstów do katalogów oraz opracowań na potrzeby wydawnictw bądź promocji i edukacji.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Język: angielski, w mowie - B1 - średnio zaawansowany, w piśmie - B1 - średnio zaawansowany
Język: niemiecki, w mowie - B1 - średnio zaawansowany, w piśmie - B1 - średnio zaawansowany
Język: łaciński, w mowie - A1 - początkujący, w piśmie - A1 - początkujący

Wymagania inne:

Od kandydatów oczekujemy:- wykształcenia wyższego (co najmniej dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich związanych z zakresem gromadzonych w Muzeum zbiorów / preferowane kierunki: historia, historia sztuki, ochrona dziedzictwa kulturowego, archeologia),- znajomości co najmniej jednego języka obcego nowożytnego (wskazany język niemiecki lub/i język angielski) oraz podstaw języka łacińskiego,- zainteresowania problematyką związaną z numizmatyką i medalierstwem,- zainteresowania problematyką związaną z historią Bydgoszczy i regionu,- umiejętności planowania i organizacji pracy, wyznaczania priorytetów,- odpowiedzialności, sumienności, kreatywności,- umiejętności pracy w zespole i samodzielnej,- umiejętności zarządzania czasem pracy i pod presją czasu,- umiejętności przekazywania swojej wiedzy, umiejętności wystąpień publicznych,- umiejętności budowania relacji z podmiotami zewnętrznymi,- chęci do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.Mile widziana znajomość specyfiki pracy w Muzeum.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy