kandydatów

Etat Opiekun(nr 5014)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Opiekun(nr 5014)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/5014
OBOWIĄZKI:
a. zapewnienie dziecku pełnego bezpieczeństwa pobytu w żłobku, uwzględniającw szczególności warunki ochrony higieniczno-sanitarnej i przeciwpożarowej,b. zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, poprzezrealizację zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniemindywidulanych potrzeb dziecka,c. prawidłowe karmienie i pomoc przy spożywaniu posiłków przez dzieci,d. planowanie i organizowanie zajęć dydaktyczno wychowawczych, dostosowanych dowieku i możliwości poznawczych dzieci w oparciu o współczesną wiedzępedagogiczną i psychologię rozwojową małego dziecka,e. prowadzenie dokumentacji związanej z pracą dydaktyczną i z działalnościąopiekuńczo wychowawczą (konspekty zajęć, plany pracy),f. współpraca z rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie wychowania i rozwojudziecka.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Wymagania inne:

I. Wymagania, które powinien spełniać kandydat:1. niezbędne:1) kwalifikacje: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowaniaprzedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczowychowawczego,pedagoga społeczno-wychowawczego, pedagoga wczesnejedukacji, terapeuty pedagogicznego2) lub ukończenie studiów lub studiów podyplomowych na kierunku lub specjalności:wczesne wspomaganie rozwoju, wspomaganie rozwoju dzieci w ramach pomocypsychologiczno-pedagogicznej w żłobkach i przedszkolach, edukacja prorozwojowa,pedagogika małego dziecka, psychologia dziecięca, psychologia wspierania rozwojui kształcenia lub psychologia wychowawcza.3) lub ukończenie nie wcześniej niż 2 lata przed podjęciem zatrudnienia jako opiekunszkolenia z udzielania dziecku pierwszej pomocy oraz posiadająca co najmniejwykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnieniazwiązane z opieką nad małym dzieckiem lub jego rozwojem, i odbyła 80-godzinneszkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności4) lub wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz:a) co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3. Jeżeliosoba, o której tutaj mowa nie pracowała z dziećmi w wieku do lat 3 przez okres conajmniej 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun,zobowiązana jest w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na stanowisku opiekunaodbyć 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy orazumiejętności,b) lub przed zatrudnieniem jako opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym odbyła280-godzinne szkolenie, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych,polegających na sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod kierunkiem opiekuna,o którym mowa w ust. 1.5) charakteryzuje się miłym sposobem bycia, jest kreatywny, empatyczny, uczynny,cierpliwy, konsekwentny, kulturalny, niepalący,6) potrafi pracować samodzielnie oraz w grupie w sposób odpowiedzialny i bezpieczny,7) kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwościgane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,8) osoba, która nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na TleSeksualnym z dostępem ograniczonym lub nie została skazana prawomocnymwyrokiem za inne przestępstwo umyślne,9) kandydat cieszy się nieposzlakowaną opinią.2. dodatkowe:a. sumienność, odpowiedzialność i rzetelność w realizacji powierzonych zadań,b. kreatywność i komunikatywność,c. umiejętność dobrej organizacji pracy.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy