kandydatów

Etat Nauczyciel rewalidant (nr 5404)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Nauczyciel rewalidant (nr 5404)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/5404
OBOWIĄZKI:
Obowiązki nauczyciela 1. Rzetelnie realizuje zadania dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze i rewalidacyjne wynikające z planu pracy ośrodka, Szkół oraz programów przedmiotowych (zajęć specjalistycznych).2. Jest odpowiedzialny za poziom i wyniki swojej pracy zgodnie z obowiązkami programowymi nauczania, dąży do pełni rozwoju osobowości ucznia.3. Odpowiada za prawidłowy przebieg procesu nauczania uczenia się w oparciu o różnorodne metody i formy pracy zarówno z uczniem uzdolnionym jak i mającym trudności w nauce.4. Dobiera i stosuje właściwe metody postępowania z uczniem zgodnie z zasadami pedagogiki specjalnej.5. Uwzględnia ustalenia wynikające z badań metodycznych, psychologicznych i pedagogicznych.6. Współdziała z innymi nauczycielami, specjalistami (instruktor widzenia, instruktor orientacji przestrzeni, instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, nauczyciel logopeda, bibliotekarz ...).7. Odpowiada za życie, zdrowie, bezpieczeństwo powierzonych jego opiece uczniów.8. Bezstronnie i obiektywnie dokonuje oceny uczniów oraz sprawiedliwie traktuje wszystkich uczniów, udziela im pomocy w przezwyciężaniu trudności szkolnych.9. Rozbudza i rozwija zainteresowania uczniów, przygotowuje do udziału w quizach, konkursach przedmiotowych10. Sukcesywnie organizuje swój warsztat pracy, dba o pomoce naukowe, sprzęt szkolny.11. Systematycznie doskonali swoje umiejętności pedagogiczne poprzez m.in. samokształcenie, udział w konferencjach w szkole i poza szkołą, konsultacje z doradcami metodycznymi 12. Aktywnie i twórczo uczestniczy w posiedzeniach rady pedagogicznej, zespołach przedmiotowych (problemowych), uczestniczy w pracach komisji egzaminacyjnych.13. Aktywnie wypełnia obowiązki podczas dyżuru w przerwach między lekcyjnych.14. Prowadzi dokumentację realizacji zajęć.15. Kształci i wychowuje dzieci i młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka ; dba o kształcenie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.16. Pisemnie opracowuje na każdy okres (semestr) roku szkolnego plany wynikowe zgodne z obowiązującym programem nauczania i wychowania.17. Sporządza pisemne (ramowe) plany metodyczne (zajęć) w okresie pierwszych lat pracy (do oceny zawodowej).18. Obowiązany jest do realizacji innych zadań wynikających ze statutu szkół i zadań statutowych ośrodkawymiar etatu 18/18
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne
Uprawnienia: Przygotowanie pedagogiczne

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne: 1. Wykształcenie wyższe w zakresie terapii pedagogicznej, rehabilitacji ruchowej ,terapii behawioralnej przygotowanie pedagogiczne oraz studia podyplomowe z zakresu tyflopedagogiki oraz oligofrenopedagogiki2. Obywatelstwo polskie,3. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,4. Niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie oraz nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne,Wymagania dodatkowe:1. Dyspozycyjność, odpowiedzialność, sumienność.2. Wysoka kultura osobista.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy