kandydatów

Etat Inspektor

Firma: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Ogłoszenie o naborze Nr 98445

Warunki pracy

Większość czynności wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę; czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej; nietypowe godziny pracy (w tym dyżury) – praca w systemie zmianowym, 12-to godzinnym.

Stanowisko pracy zlokalizowane na II piętrze w pokoju biurowym (budynek A, wejście od ul. Jagiellońskiej 3, toaleta nie jest odpowiednio dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych). Podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe.

K-PUW zajmuje kompleks trzech budynków: gmach główny przy ul. Jagiellońskiej 3 (siedziba K-PUW, budynek A) połączony z budynkami B i C przy ul. ks. S. Konarskiego 1-3. Występuje utrudniony lub ograniczony dostęp do części budynków dla osób, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się po schodach. W przemieszczaniu się do budynku A i pomiędzy budynkami Urzędu osobom niepełnosprawnym pomagają pracownicy Urzędu przy pomocy platformy schodowej.

Zakres zadań

  • zbiera i analizuje na bieżąco informacje w zakresie zagrożeń, zakłóceń gospodarki i życia społecznego oraz sytuacji kryzysowych na terenie województwa w celu bieżącego rozpoznania istniejącej sytuacji i ich wykorzystania na potrzeby procesu zarządzania i reagowania kryzysowego
  • monitoruje dyspozycyjność oraz gotowość sił i środków ratowniczych oraz wspomagających działania ratownicze w celu sprawnego funkcjonowania wszystkich służb ratowniczych
  • sporządza, rejestruje oraz przesyła meldunki i informacje w zakresie aktualnej sytuacji w województwie w celu przedstawienia sytuacji bieżącej nt. bezpieczeństwa
  • utrzymuje łączność ze służbami dyżurnymi Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie, Wydziału Operacyjnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Centrami Zarządzania Kryzysowego województw ościennych, Centrami Zarządzania Kryzysowego szczebla powiatowego i gminnego oraz korzysta z wyników pracy aplikacji analityczno-prognostycznych na potrzeby współdziałających jednostek i komórek organizacyjnych wojewódzkiego systemu zarządzania kryzysowego, innych województw, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności, w celu wymiany informacji nt. zaistniałej sytuacji
  • inicjuje procedury wynikające z dokumentów planistycznych, w tym powiadamia przełożonych wraz z podaniem najważniejszych informacji o zaistniałej sytuacji i podjętych czynnościach, warunkujących rozpoczęcie zgodnych z procedurami kolejnych przedsięwzięć. Koordynuje przedsięwzięcia realizowane przez siły oraz środki jednostek i komórek wojewódzkiego systemu zarządzania kryzysowego do czasu przejęcia funkcji koordynacji i kierowania przez przełożonego
  • prowadzi ewidencję korespondencji przychodzącej i wychodzącej z Centrum Zarządzania Kryzysowego (w tym eDOK – Elektroniczny Obieg Dokumentów) w celu ich sprawnego przechowywania, archiwizowania i ewentualnego wykorzystywania
  • zbiera, opracowuje i rejestruje dane o zagrożeniach na rzecz powoływanego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w celu ich wykorzystania w zakresie dalszych czynności podejmowanych przez Zespół
  • przyjmuje, odczytuje, utajnia i wysyła korespondencję poprzez rządowy system poczty niejawnej OPAL w celu wymiany informacji nt. zaistniałej sytuacji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów ustaw: o zarządzaniu kryzysowym, o stanie klęski żywiołowej, o stanie wyjątkowym, o ochronie informacji niejawnych, o służbie cywilnej, Kodeks postępowania administracyjnego
  • umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych
  • umiejętność obsługi programów komputerowych, w tym pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „zastrzeżone” albo wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego na podstawie ustawy o ochronie informacji niejawnych
  • znajomość przepisów ustaw: o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, o ochronie danych osobowych
  • umiejętność redagowania pism urzędowych