Etat Starszy referent oddział koordynacji i obsługi umów zagranicznych inspektorat wsparcia sił zbrojnych

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy miejsce pracy: Bydgoszcz

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
Starszy referent oddział koordynacji i obsługi umów zagranicznych inspektorat wsparcia sił zbrojnych(nr 3309)
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Numer: StPr/21/3309
OBOWIĄZKI:
Zakres obowiązków:1. Składanie, uzgodnionych z COL (Centralnym Organem Logistycznym), zamówień do instytucji rządu USA zajmujących się programem FMS (Foreign Military Sales).2. Monitorowanie złożonych zamówień w oparciu o portale informatyczne oraz prowadzoną ewidencję.3. Kontraktowanie napraw, kalibracji i modyfikacji tśm oraz SpW, a także przesyłanie informacji (instrukcji wysyłkowych) do zainteresowanych OG (Oddziałów Gospodarczych) w tym zakresie, włączając monitorowanie tśm oraz SpW wysłanego do napraw, kalibracji, modyfikacji w oparciu o portale informatyczne oraz prowadzoną ewidencję.4. Udział w procesie realizacji dostaw materiałów zakupionych w ramach umów międzynarodowych koordynacja działań firm spedycyjnych oraz agencji celnych z odbiorcami wojskowymi.5. Udział w procesie przyjmowania dostaw i usług zakupionych w ramach umów międzynarodowych zmierzającym do ich rozliczania, włączając:a) analizowanie informacji z OG o przyjętych tśm,b) analizowanie przysyłanych dokumentów materiałowych (np. DD 645) informujących o zrealizowanych dostawach oraz usługach,c) wykonywanie porównań pomiędzy informacjami z OG a przesyłanymi przez stronę umowy międzynarodowej dokumentami materiałowymi.d) opracowywanie certyfikatów celnych zawieszających należności celne przywozowe na niektóre rodzaje broni i sprzętu wojskowego na podstawie Rozporządzenia Rady (WE) nr 150/2003 z dnia 21 stycznia 2003 r.6. Udział w procesie reklamacyjnym SDR (Supply Discrepancy Report) włączając:a) występowanie do właściwych instytucji o dostęp do portali internetowych umożliwiających składanie reklamacji dla żołnierzy/pracowników resortu obrony narodowej jednostek wojskowych realizujących umowy międzynarodowe,b) analizowanie raportów dotyczących złożonych reklamacji,c) informowanie przełożonych o konieczności rozpoczynania procesu odzyskiwania podatku VAT dla uwzględnionych reklamacji; d) tworzenie zgłoszeń reklamacyjnych w dedykowanych portalach internetowych.7. Udział w procesie rozliczania umów zagranicznych poprzez tworzenie opinii merytorycznych w odniesieniu do zakupionych i odebranych tśm lub usług z nimi związanymi.8. Udział w:a) spotkaniach podsumowujących poszczególne etapy realizacji umów międzynarodowych,b) przygotowaniu i przeprowadzeniu postepowania o udzielenie zamówienia publicznego w ramach zawarcia nowej umowy zagranicznej lub aneksowania już istniejącej,c) przygotowaniu procedury TPT (Third Party Transfer) w celu realizacji umowy zagranicznej.9. Współpraca z przedstawicielami instytucji krajowych oraz zagranicznych zajmujących się zawieraniem umów międzynarodowych, jak i ich realizacją. 10. Posługiwanie się językiem obcym (angielskim) przy realizacji zadań Oddziału oraz w kontaktach służbowych z przedstawicielami sił zbrojnych innych państw.11. Samokształcenie doskonalące i podnoszące kwalifikacje na zajmowanym stanowisku.12. Wykonywanie innych zadań związanych z pełnioną funkcją, w tym zleconych przez przełożonego oraz wynikających z obowiązujących przepisów.Wynagrodzenie brutto: 3305.00 zł + premia regulaminowa 25% + dodatek za wysługę lat.Rodzaj umowy: umowa na okres próbny (docelowo umowa na czas nieokreślony, w pełnym wymiarze czasu pracy).
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak
Uprawnienia: Obsługa komputera (znajomość programu MS-Office)

Wymagania inne:

Wymagania konieczne: Wykształcenie - średnie.Doświadczenie zawodowe - minimum 3 lata pracy zawodowej. Poświadczona znajomość języka angielskiego - FCE lub wg normy STANAG 6001 poziom 2, SPJ 2222.Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa.Wymagania dodatkowe i umiejętności:1. Preferowane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku.2. Preferowane wykształcenie wyższe (w tym licencjat) kierunek logistyka, ekonomia, zamówienia publiczne, finanse.3. Preferowane min. 4 lata pracy zawodowej na podobnym stanowisku pracy.4. Preferowana znajomość przepisów z zakresu ustawy Prawo zamówień Publicznych, Unijnego Kodeksu Celnego oraz przepisów transportu międzynarodowego (IATA, IMO), w tym materiałów niebezpiecznych (DGR).5. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem w zakresie obsługi pakietu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).6. Kreatywność i inicjatywa w działaniu.7. Łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych, komunikatywność, samodzielność w pracy oraz umiejętność podejmowania decyzji.8. Umiejętność redagowania pism.9. Realizacja wystąpień publicznych.10. Samodzielność i dyspozycyjność związana z wyjazdami służbowymi również zagranicznymi.

Miejsce pracy:

Bydgoszcz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 3 305 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy