kandydatów

Etat Administrator IT

Firma: OPTIGUARD Sp. Z O.O. miejsce pracy: Toruń

Lider w branży elektronicznych zabezpieczeń antykradzieżowych dla sklepów w Polsce. Naszą podstawową aktywnością jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa
towarów w sklepie. Integrujemy różne technologicznie systemy – od bramek antykradzieżowych, rozwiązań softwarowych, systemów kabelkowych, po rozwiązania szyte na miarę.

Aktualnie poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko:

Administrator IT
Miejsce pracy: Toruń

Główne obowiązki:
  • Koordynacja prac wykonywanych na serwerach, wyznaczenie kierunku zadań
  • Konfiguracja, zarządzanie, utrzymanie oraz monitoring pracy serwerów i pozostałych elementów infrastruktury teleinformatycznej
  • Konfiguracja i zarządzanie kontami pocztowymi i aliasami
  • Zarządzanie publiczną adresacją IP i wpisami DNS
  • Prowadzenie ewidencji sprzętu komputerowego
  • Zarządzanie dostępami do zasobów sieciowych
  • Zarządzanie kontrolą dostępu
  • Wszelaka pomoc użytkownikom w zakresie rozwiązywania problemów ze sprzętem jak i oprogramowaniem (przeinstalowywanie systemów operacyjnych, instalowanie i aktualizowanie oprogramowania, diagnostyka i wymiana wadliwych komponentów itp.)
  • Zakupy sprzętu komputerowego i teleinformatycznego na potrzeby wewnętrzne firmy
  • Zarządzanie dostępami do drukarek, zakupy i wymiana materiałów eksploatacyjnych
  • Zarządzanie i kontrola nad systemem backupów
  • Zarządzanie i kontrola floty telefonii komórkowej
  • Wsparcie techniczno-informatyczne w zakresie administracji budynkiem
  • Administracja systemem ERP w tym:
    • Reagowanie na zgłoszone problemy (Analiza zgłoszonych błędów wraz z wyszukaniem przyczyny, Naprawa zgłoszonych błędów i ich przyczyny, przekazywanie wyników analizy do producenta w przypadku braku możliwości samodzielnego rozwiązania problemu)
    • Utrzymanie i aktualizacja oprogramowania
    • Konfiguracja od podstaw nowych modułów systemowych
    • Zmiana konfiguracji systemu zgodnie z potrzebami użytkowników
    • Tworzenie i modyfikacja istniejących raportów i zestawień
    • Rozbudowa jego funkcjonalności z wykorzystaniem wbudowanych aplikacji funkcjonalnych oraz mechanizmów bazodanowych (widoki, triggery, funkcje)
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki informatyczne
  • Dogłębna wiedza nt. sieci, podzespołów komputerowych
  • Minimum 5 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie umożliwiającym analizę dokumentacji
  • Doświadczenie w administracji systemami Windows oraz Linux
  • Rozszerzona wiedza nt. zasad działania systemów klasy ERP (znajomość środowiska Graffiti ERP będzie dodatkowym atutem)
  • Doświadczenie z systemami bazodanowymi, zwłaszcza PostgreSQL
  • Znajomość takich narzędzi jak Proxmox, Zabbix, GLPI czy Eset Management Console
  • Znajomość aplikacji pakietu MS Office (Word, Excel, Outlook, Access)
  • Doświadczenie z wykorzystaniem VBA
  • Znajomość języków skryptowych (bash, powershel)
  • Samodzielność i systematyczność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Chęć do nauki
  • Zdolności analityczne
Oferujemy:
  • Zatrudnienie na umowę o pracę
  • Pensja podstawowa plus premiowy system wynagrodzeń
  • Karta Multisport
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie z ugruntowaną pozycją na rynku